Ar žinote, koks skirtumas tarp maisto ir mitybos?
Žodis mityba mums asocijuojasi su sveiku maistu. Tačiau sveikas maistas – tik viena iš mitybos dalių. Gera mityba ląstelėms suteikia naudą, jei maistas suskaidomas nedidelėmis absorbavimui tinkamomis dalimis. Šios nedidelės maisto dalys patenka į organizmą, ląstelės jas absorbuoja ir jos dalyvauja maisto medžiagų apykaitos procese. Svarbias maisto medžiagas organizmas įsisavina, o pašalinius produktus pašalina. Kitaip tariant, maistas yra tai, ką mes valgome, o mityba, – ką gauna mūsų ląstelės ir audiniai.
Šį skirtumą puikiai supranta GNLD Mokslo patarėjų taryba (SAB). Maisto medžiagos pereina šešis mitybos etapus, o organizmas stengiasi jomis aprūpinti ląsteles. Kiekvienas šių etapų turi būti efektyvus, kad suteiktų organizmui optimaliausią naudą. Net nedidelis sutrikimas kuriame nors etape sumažina optimalios sveikatos galimybes. Žinodama šį faktą, GNLD Mokslo patarėjų taryba kiekvieną GNLD maisto papildą kuria siekdama palaikyti vieną ar kelis iš šių etapų. Ji siekia, kad ląstelės gautų subalansuotą, joms reikalingą maistą.

1. Dieta

Tinkama dieta – pirmasis žingsnis, siekiant užtikrinti tinkamą reikalingiausių maisto medžiagų balansą. Dietą sudaro maisto, produktai, skysčiai ir maisto papildai, kuriuos mes kasdien vartojame. Tačiau dažnai mūsų dieta nėra ideali. GNLD maisto papildų tikslas – pagerinti dietą taip, jog svarbiausių, gerai sveikatai reikalingų maisto medžiagų kiekis patektų į organizmą. Maisto papildai gali užpildyti mitybos „plyšius“.

2. Virškinimas
Virškinimas yra procesas, kurio metu maistas yra suskaidomas į mažesnes dalis, ir organizmas jas naudoja energijos, ląstelių bei audinių gamybai. Lipidai, baltymai ir angliavandeniai skaidomi į riebiąsias rūgštis, aminorūgštis ir gliukozę. Virškinimas prasideda nuo kramtymo, kuriame dalyvauja rūgštys ir fermentai.
Kiekvienas GNLD produktas sukurtas taip, kad būtų lengvai ir visiškai suvirškinamas. Mūsų produktuose yra specialių medžiagų (tokių, kaip fermentai ir kt.), kurios gerina virškinimą. Mūsų tabletės lengvai tirpsta, ir organizmas jas lengvai įsisavina.

3. Absorbcija
Absorbcija – tai procesas, kurio metu suvirškintos medžiagos – gliukozė, aminorūgštys, riebiosios rūgštys, vitaminai, mineralai, augalinės kilmės
maisto medžiagos ir kt. – pernešamos iš virškinamojo trakto į kraują. Dauguma medžiagų patenka tiesiai į kraują, tačiau lipidai ir lipiduose tirpstančios medžiagos į kraują patenką per kraujotakos sistemą. Šios medžiagos į kraują patenka per limfinę sistemą.

Visi GNLD produktai lengvai absorbuojami, jų maisto medžiagos lengvai patenka į kraują, kuris jas pristato organizmo ląstelėms.

4. Apytaka
Kraujo apytakos sistema pristato maisto medžiagas ląstelėms. Jei mes tinkamai maitinamės, maistas gerai virškinamas ir absorbuojamas, tačiau esant kraujotakos sistemos sutrikimų – maisto medžiagos gali nepasiekti ląstelių.
GNLD Mokslo patarėjų taryba puikiai supranta, kokia svarbi kraujo ir kraujotakos sistemos reikšmė, norint, kad ląstelės būtų tinkamai maitinamos. Todėl mes sukūrėme maisto papildus, kurie palaiko optimalią viso organizmo veiklą.

5. Asimiliacija
Asimiliacija – sudėtingas procesas, kurio metu maisto medžiagos pereina per kiekvieną gyvą ląstelę supančią membraną. Tam, kad organizmo ląstelės augtų, būtų atstatomos ir atkuriamos, reikia, kad asimiliacijos procesas vyktų sklandžiai. Todėl ląstelės, o ypač jų membranos, turi būti sveikos. Dauguma mokslininkų mano, jog organų ir audinių senėjimo priežastis ta, jog ląstelės naikinamos greičiau, nei organizmas spėja jas atstatyti. Sklandžiai vykstanti maisto medžiagų asimiliacija reikalinga ląstelių atkūrimui.
GNLD maisto papilduose yra lipidų ir sterolių, kurie leidžia ląstelei asimiliuoti maisto medžiagas. Girdėtą posakį „tu esi toks, kokį maistą valgai“ galima perfrazuoti į „tu esi toks, ką tavo ląstelės geba įsisavinti“.

6. Šalinimas
Paskutinis mitybos etapas – šalutinių medžiagų pašalinimas iš organizmo.
Šalinimas prasideda ląstelėse ir tęsiasi kitose medžiagų apykaitos proceso zonose: odoje, inkstuose, plaučiuose ir storojoje žarnoje. Pašaliniai produktai visiškai ir reguliariai turi būti šalinami iš organizmo.
GNLD produktai sukurti taip, jog padėtų efektyviai ir natūraliai pašalinti šalutinius produktus.
Iš organizmo šalinami maisto medžiagų junginiai, tad ir šeši mitybos etapai tarpusavyje yra susiję. Kiekvienas iš jų veikia vienas kitą. Kiekvienas GNLD produktas aprūpina reikalingiausiomis maisto medžiagomis ir padeda išlaikyti vieną ar kelis iš šešių mitybos etapų.